Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat

Odchov

2022

Chiméra Severozápadní cesta

Otec: Bojar Hvězda nad Sázavou 

Matka: Hermiona Severozápadní cesta

Kdyz jsme rozhodli, ze si pořídíme štěňátko, o ČHP jsme do té doby nikdy neslyšeli. Pak se mi kamarádka zmínila o Hutařových a jejich chovné stanici Severozapaní cesta. Shlédli jsme jejich webové stránky a byli jsme nadšení. Načetli jsme spoustu informací o této rase a také Hutařovi velmi pomohli spoustou užitečných rad a připomínek. I když už jsme měli štěňátko doma, tak jsme věděli, že není problem zavolat a ještě po telefonu se poradit, za což chci dodatečně poděkovat. Jejich přístup byl maximálně vstřícný a profesionální. Za týden bude naší Chimeře už 7 měsíců, má 25kg a je to důležité člen naší smečky, což si velmi dobře uvědomuje a už teď moc dobře ví, jak toho využít. Zkusili jsme jízdu vlakem i MHD, oboje zvládá bez problémů. Má ráda lidi, děti a když k nám přijede návštěva je nadšená. Ani s jinymi psi nema problém. Je temperamentní, akční, má ráda pohyb a jak vidí rybník hned se koupe. Pořád je strašně hravá, ale i svéhlavá a někdy i neposlušná. Občas něco rozkouše, i na zahrádce se činí, pár keřů už nepřežilo její "zahradničení". Ale i tak bychom ji nevyměnili, patří k nám a je to náš miláček.

2019

Hefaistos Severozápadní cesta

Otec: Charlie Hvězda Vysočiny

Matka: Aischen Severozápadní cesta

"Z Héfaista nám vyrostl opravdu pořádný „pan Pes“, zároveň má opravdu dobráckou povahu, díky které se rychle skamarádil nejen se svou psí spolubydlící Gaiou, ale i s dvěma kočičáky. Vzhledem k tomu, že už mu byl jeden rok, jsme se pustili i do sportu a vyzkoušeli canicross, scooterjöring a skijöring – Hefík se zatím projevuje jako přirozený talent, takže už se nemůžeme dočkat, až se nám povede vyrazit na nějaké závody. Se štěnětem i chovatelským servisem jsme byli nadmíru spokojeni, což nás ovšem nepřekvapilo, protože se v našem případě jednalo už o druhé štěně od tohoto chovatele."

Héres Severozápadní cesta

Otec: Charlie Hvězda Vysočiny

Matka: Aischen Severozápadní cesta

Héres je dnes už deseti měsíční štěně. I když s jeho 30kg už vypadá spíše jako pan pes, pořád je dost hravý a občas i trochu neposlušný. Asi jako každý správný štěně. Když jsem si jej bral od pana Hutaře domu, byl zvyklý na lidi a s každým se chtěl kamarádit. Ani s jinými psy neměl žádný problém. Když mě něco ohledně ČHP zajímalo, zeptal jsem se pana Hutaře a on mi vždy dokázal odpovědět. A vše co mi o ČHP řekl, tak nyní vím že byla a je pravda. Takže za mě maximální spokojenost jak se štěndem tak s přístupem pana Hutaře a jeho rodiny.

Hagrid Severozápadní cesta

Otec: Charlie Hvězda Vysočiny

Matka: Aischen Severozápadní cesta

Dnes (24.5.) má Hag pět měsíců a už teď dosahuje velikosti středně velkého psa a je věrný svému jménu, které má po obrovi z Harryho Pottera. A vypadá, že by mohl mít i stejně dobrosrdečnou povahu. Absolvoval v tomto týdnu první lekci na cvičáku v psí školičce a kontakt s ostatními pejsky byl zcela bezproblémový. Nebyl ve skupině nejstarší, ale byl největší, takže majitelé malých plemen měli strach, aby jim jejich miláčky nezalehl. Naštěstí se nic nestalo.Nejvíc si s ním užije náš dvanáctiletý Bering, kterému Haag nechce dopřát klidné psí stáří. Už se stal plnohodnotným členem naší rodiny a holky by ho nikomu nedaly. Myslím, že kdo to s chovem čechohoráka myslí vážně, tomu bych štěňata ze Severozápadní cesty vřele doporučil. Tomáš, Šárka, Anička a Dominika Hromkovi.

Hermés Severozápadní cesta

Otec: Charlie Hvězda Vysočiny

Matka: Aischen Severozápadní cesta

Po kontaktování pana Kamila Hutaře jsme se jeli podívat na jeho krásné feny. Oslovilo nás vedení psů ve sportovním a pracovním duchu a evidentně pohodový a zkušený přístup pana Hutaře.
Domluvili jsme se na prodeji štěněte. Spolupráce s panem Hutařem i jeho slečnou dcerou po celou dobu byla báječná, vše proběhlo s otevřeností a hladce.
Hermés dělá čest svému jménu. Rád krade a odnáší vše pro něj zajímavé, co mu přijde pod čenich. Nicméně brzo začal velmi dobře akceptovat, co je mu zakázané. Jsou mu 4 měsíce a váží 22 kg. Žere s chutí cokoliv syrového i vařeného. Miluje celou rodinu, ale při setkání s novými lidmi je obezřetný a upřednostňuje dámy. První dny byl nedůvěřivý a opatrný, ale díky pravidelným návykům se u nás brzy zabydlel. Rád s námi tráví čas, je trpělivý a přizpůsobivý . Rychle se učí, povely chápe, ale často na ně nedbá a dělá, že nás neslyší. Ale pokud se na něj jde přívětivě, hravě, ale neústupně, je to společná radost pro obě strany. Je to přátelský, pozitivní, hlídající ňafík se zálibou v hrabání děr na zahradě. Když se něco kope nebo sází, hned by pomáhal. Rád se přetahuje o hračky a běhá za míčkem. Jinak si vystačí i sám, pozoruje okolí nebo si hraje s hračkami a lítá sem a tam neuvěřitelnou rychlostí. Když byl poprvé u rybníka, nebál se do vody skočit a plaval krásnou čubičku. Na vycházky chodí moc rád. V terénu je přirozeně velmi obratný, bude z něj pravděpodobně velký běžec.
Děkujeme tímto Hutařovým za Herma, a za výbornou lidskou spolupráci. Kulíkovi, Chýnov

Grace Severozápadní cesta

Otec: Charlie Hvězda Vysočiny

Matka: Aranka Dobrá volba

Grace je 10 měsíců a dělá nám jen radost. je to asi rok, kdy jsme se rozhodli pořídit si prvního psa v životě, po dlouhém výběru jsme našli, pro nás dosud neznáme plemeno, Českého horského psa. V ten okamžik bylo rozhodnuto a jen jsme čekali, kde se narodí černobílá štěňátka. Telefonicky jsme ještě před narozením kontaktovali p. Hutaře, který nám po narození oznámil, že pro nás má černobílou fenku. Po asi 5 týdnech jsme se jeli do Jihlavy na štěňátko podívat. Byli jsme mile přivítání, Hutařovi se nám věnovali a všechno důležité vysvětlili a my se mohli pomazlit s "naší" Grace. Ve dvou měsících jsme si Grace přivezli domů. Byla velmi socializovaná, zvyklá na lidi i jiné psy a taková je dodnes. Miluje hlavně děti a všechny pejsky, s každým si chce pohrát, naštěstí zatím nemáme žádnou špatnou zkušenost. Co se týče hlídání, je spíš pes "vítací", ale my jsme nakonec rádi, že máme milou a přátelskou fenku. Pro nás je Grace nový člen rodiny, jsme moc šťastní, že ji máme. Velké díky do Jihlavy.

Gaia Severozápadní cesta

Otec: Charlie Hvězda Vysočiny

Matka: Aranka Dobrá volba

Gaie je aktuálně 6 měsíců a váží 24 kg. Má úžasnou přátelskou a "vítací" povahu, navíc je to neskutečný divoch a rychlík, což vzhledem k tomu, že jí plánuji v budoucnu zapřahat, velmi vítám. Stěně bylo při odběru od chovatele velmi dobře socializované a doposud nemělo nikdy problém s žádným člověkem nebo pejskem. Velmi děkuji chovateli za vynikající servis, pomoc při výběru a celkově za úžasného tvora, který se rychle stal členem naší rodiny.

Grimoar Severozápadní cesta

Otec: Charlie Hvězda Vysočiny

Matka: Aranka Dobrá volba

Grim nám dělá obrovskou radost. Ve svých 3,5 mesících váží 14 kg. Je velice sociální a to nejen ke vztahu k lidem, ale i k ostatním zvířatům. Pro což například vesnické kočky nemají pochopení. Zdá se, že bude po mamince velký tahoun :-)

2017

Eischen

Otec: Arčibald Podbrdský dvorek

Matka: Aranka Dobrá volba

Tak malá Eischen má půl roku a nyní váží 21kg. Roste z ní sympatická mladá psí slečna. Ráda si hraje se psy, běhá po poli a když polevily mrazy, tak se snažila prokopat do Austrálie. Nejraději si ale hraje na honěnou s kočkou. Ta před ní utíká, schovává se a Eischa lítá kolem, protože zkratkami pro kočku se neprotáhne. Pak si kočka lehne a tak ji Eischa celou umyje. Velmi ráda dovádí i s našimi staršími fenkami.

Dřív měla Eischa strach z vlaků, dělají rámus. Pár návštěv nádraží vše spravily. Cestování veřejnými dopravními prostředky zvládá jako velká cestovatelka. Jela snad už úplně vším, krom lodě a letadla. V autě prospí i celou cestu přes republiku a to ve velmi neobvyklých polohách. Nemá problém kdekoli chvíli počkat. Nedere se ze zavřeného auta, ani neštěká před obchodem ani v restauraci..
S cizími psy se seznamuje opatrně, ale pak je neunavitelná ve psích hrách.
K cizím lidem je většinou nevšímavá, a když ji někdo zaujme, tak je kontaktní a vlezlá.
Na zahradě začíná pomáhat starší kolegyni v hlídání.
Dnes přišla domu z procházky a cestou někde vymetla psí parfumerii. Doufejme, že poprvé a naposled.

K jídlu má nejraději vše, co se dá sníst. Snídaně a večeře hltá takovou rychlostí, že by člověk i věřil, že nic nedostala. A sní opravdu všecko, zeleninu všeho druhu, ovoce, maso, granule, dokonce v nestřeženém okamžiku vezme i slupky z brambor, nebo keramické figurky ze skalky, nebo i hrneček od čaje. Opravdu nevím, co na těch věcech vidí.

Na cvičák chodí také ráda. Má tam štěněcí kamarády a i v poslušnosti se lepší. Nyní se učí aportovat(podle pravidel, jinak nosí neúnavně kde co ). A minule na cvičáku se ji povedl pěkný kousek, kdy na povel ke mě dovlekla i štěně border kolie zakousnuté v jejím krku. Domu se vracívá unavená tak, že prospí pak celý den. Jak by ne, když tam asi hodinu a půl bojuje proti přesile.

A abych jen nechválila, tak občas se pustí do bot. Většinou je jen rozmístí po zahradě, ale jednu si oblíbila tak, že bude brzy na nošení nepoužitelná. :D Ale to dělá většina štěňat...

Jsme rádi, že jsme si vybrali právě Eischen. Je hodná, mazlivá, společenská, nekonfliktní, veselá a rádi s ní trávíme čas. Pár lidí se už i ptalo co je to za pejska a v sousední vsi jsme dokonce potkali psí slečnu stejného plemene. Většinou ji ale mají za dceru našich dvou fenek, slovenské čuvačice a křížence NO. Jsou pak překvapení, když zjistí, že to je nějaký ČHP, o kterém nikdy neslyšeli. :)

 

Eros

Otec: Arčibald Podbrdský dvorek

Matka: Aranka Dobrá volba

Jim (roz. Eros) je hodný, chytrý, učenlivý, přátelský (k lidem i zvířatům) a roztomilý pejsek. Jsme za něj moc rádi a děkujeme za něj.

Vše dobré Vaší rodině i jeho mámě přeje
Robert Kolár

 

Ezra Severozápadní cesta

Otec: Arčibald Podbrdský dvorek

Matka: Aranka Dobrá volba

Ezře se daří velice dobře je to krásná, zdravá ,aktivní fena v 6 měsících váží 20kg.Domácnost sdílí s 2 letou holčičkou se ,kterou jsou nejlepší partačky a kocourem ,kterému se nehodlá podvolit ,zezačátku jsme měli doma veselo kvůli neustálím honičkám ,ale to už se v poslední době uklidnuje a zdá se ,že i oni k sobě našli cestu.Povahově je sebevědomá,miluje lidi se všema se chce kamarádit hlavně s cyklisty,takže je někdy problém venku s odvoláním ,ale pracujeme na tom.Pokud jde o učení nových povelů je velmi učenlivá pokud se ovšem v něčem povolí ihned toho využije a zkouší co si může dovolit.Jinak na život v bytě si zvykla dobře i když přece jen se zdá mnohem spokojenější je na zahradě, kde v soušastné době stavíme domek,tam má vše pod kontrolou a ukázkově hlídá.Pomalu ji zapojujeme do sportů to ji naplnuje.Uvidíme časem jak se bude dále vyvíjet ,je to skvělá partačka a člen rodiny.

 

Faun-Severozápadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Bady má pul roku a váži asi 23kg, má pěknou srst a postavu a i cizím lidem se libí a ptají se co je to za plemeno :) když jsme sami v klidu tak celkem poslouchá, ale když je v okolí jiné zvíře nebo člověk tak se zajímá spíš o něho a moc ho nezajímám, zvlášť na přivolaní potom moc nereaguje, ale to snad časem zvládneme. Když potkáme cizího psa tak většinou se ze začátku trochu boji ale po chvilce si s nim v pohodě hraje a i s naším starším psem si rád hraje. Až ještě povyroste tak ho chci učit tahat a snad nás to bude oba bavit.

Fénix Severozápadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Baxík nám roste přímo před očima. V šesti měsících už váží necelých 28 kilo. Je velmi živý a hravý. Je to trochu strašpytel a celkem hodně štěká na všechno, co se hne kolem zahrady. K ostatním psům je přátelský a zatím se neprojevuje žádná agresivita. Má rád děti. Když jsem někde na procházce a vidí partu dětí, hned by za nima utíkal.

2016

Daisy - Severozapadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Daisy k dovršení 6 měsíců věku váží 17 kg a pár deka. V kohoutku měří
přes 51 cm. Od začátku je velice
přítulná a mazlivá. Zejména se starší, 10 letou vnučkou dělá opravdu
"psí kusy". Asi od 4 měsíců je nepřetržitě venku a má k dispozici velký,
prostor cca 3500 m2. V 5 měsících začala i přes tento velký prostor
slušně "hlídat", při čemž využívá svých vynikající smyslů, takže věřím,
že v tomto směru nahradí svého předchůdce. Neprojevuje se u ní
agresivita, ani panická bázlivost, ale spíše nedůvěra a opatrnost. S
ostatními psy by si stále jen hrála. Je vytrvalá, rychlá a při výcviku
nesnáší tvrdý apel. Spíš s ní pořídím konejšivou rozmluvou a klidným
tlakem na dodržení požadovaného cviku a povelu, než zlobením. Více jak
týden jí oblékám do postroje. Už na třetí vycházku při jeho sundání z
věšáku, věděla o co se jedná. Při procházkách mě velice imponuje zájem
řady lidí o ní. Ale co mě přímo fascinovalo, bylo její chování při
silvestrovských oslavách. Ležela na terase a při petardách a světlicích
vždy jen zvedla hlavu, nebo se postavila. Na půlnoční maraton jsem jí
pro jistotu dal do garáže, kde "bydlela" do svého uzdravení a přemístění
ven a zůstal jsem u ní. Klidně mě skočila do klína a dívala se dvěma
okny jak obloha září a petardy následují jedna za druhou. Další postřeh
byl s první bouřkou, která nás postihla na procházce. Byla na volno,
zarazila se a zůstala stát. Klidně jsem jí oslovil, přivolal a čekal na
další zahřmění. Stála a poslouchala. Vyšli jsme a přestala na bouření
reagovat. Když jsme přišli domů, začalo se blýskat a víc hřímat. Ale to
už v klidu ležela na terase a i večer jsem přes prosklenou stěnu viděl
že je v naprostém klidu. Pro úplnost bych dodal, že je to můj čtvrtý pes
v pořadí a při tom třetí ČECHOHORÁK. Je to prostě naše nespoutaná,
temperamentní česká holka. Přeji mnoho chovatelských i sportovních
úspěchů. Až budete mít někdy cestu poblíž, tak Vás rádi přivítáme.
Josef Šmat, Aš.

Severozapadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Každý den si pochvalujeme volbu této psí rasy a štěněte z Vaší chovné stanice. Pejsek roste jako z vody (přesněji z prvotřídních granulí Specifik), má už 18 kg, atletickou postavu a krásně hebkou srst. Dá se celkem dobře cvičit, je velmi vnímavý a snadno si osvojuje "novinky". Zpočátku se nám zdál poněkud bázlivý, ale teď víme, že je pouze opatrný a nedůvěřivý. Osvědčuje mimořádně dobrý orientační smysl, stačí mu jedna zkušenost s novou trasou a už ví, kudy zpět. Těší nás, že je velmi přátelský ke všem členům naší velké rodiny, nejraději má malé vnučky (9, 5, 4 roky) i dvě kočky. Občas je vychováván šestiletou fenkou českého teriéra, hlavně při očekávání sousta, ale na vycházce jsou smečka. Naše rodiny už provázelo mnoho psů, převážně loveckých plemen, ale český horský pes je zatím naše nejlepší volba. Bezvadně zvládá i dlouhé vycházky terénem, je však i velice spokojený na zahradě, kde asistuje dětem při hrách nebo sleduje páníčky při práci.

Kdo se rozhoduje pořídit si psího parťáka pro aktivní trávení volného času a přitom nenáročného na péči a "údržbu" nemůže zvolit lépe.

Debie Severozápadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Debie popravdě občas místo e na konci dávám l.Naposledy včera, když jsem v sobotu zasela zeleninu a lilie a ona vše rozhrabala a roznesla po zahradě.A to nemluvím o velikonoční výzdobě ,na její likvidaci ji stačilo několik minut.To samozřejmě k tomu patří a nakonec se musím zlobit sama na sebe, protože nejvíc zlobí, když není řádně utahaná. Chodíme na cvičák,kde překážky zvládá dobře,ale horší to je s poslušností,na zavolání přiběhne,ale pobíhá kolem mě a má kůlnu z toho ,jak ji nemůžu ulovit.Jinak to je velký mazel,se psi , které zná vychází dobře,ale je nedůvěřivá k cizím, stejné to je i s lidmi. Vnoučata,kterým je 1/5 roku ji mohou krmit z ruky a ona si to velice opatrně vezme.Chce si s nima hrát, takže je často povalí, nyní váží 20 kg. Asi 2 měsíce je venku na zahradě a zimu snáší velice dobře.Na procházkách se musí hlídat, protože sežere,co najde a jakmile projede jakýkoliv dopravní prostředek,tak s ním závodí.Ohlásí štěkotem jakmile někdo projde kolem,ale drží s u domu a k plotu se raději nepřibližuje.Dělá nám radost.

Dolly-Severozapadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Vybrala jsem si toto plemeno proto, protože umí táhnout, ale je to pes snadno ovladatelný. Dokáže chodit venku bez vodítka a neuteče při první příležitosti jako třeba haskoun. Zároveň je to ideální plemeno pro ty co se rádi kochají, protože to nejsou takový blázni jako ESP, takže nemusím mít strach, že skončím v prvním stromě.
A zkušenosti se 4 měsíčním štěnětem? Poslouchá víc, než můj 10 roční knírač. Není vůbec agresivní, spíše submisivní. Zvláště pokud je to neznámý pes. Po chvíli se ale rychle otrká a hrála by si hodiny a hodiny. Překvapuje mě její klid. Není problém vzít ji někam s sebou, kde musí chvíli vydržet sama. Vydrží chvíli v autě, u stolu když jdeme na kofolu apod. Což je u menších psů problém. Takže za mě spokojenost. Relativně poslušné (musíme ještě pocvičit), hravé a živé psisko. A chová se super i k dětem.

Dixi - Severozapadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Dixince jsou už 4 měsíce a váží 14 kg. Je to pohodové štěňátko, které máme rádi. Myslím, že je u nás spokojená, protože jí nic nechybí :). Je učenlivá, šikovná a hodná.Je nádherná a každý koho potkáme, tak nám chválí její zbarvení a ,, čumec,,:). Občas zlobí jako každé štěně, ale to se určitě poddá :).Kamarádí se všemi lidmi a nejradši by kamarádila i se všemi psy. Myslím, že má všechny předpoklady aby z ní vyrostl vyrovnaný pes. Snažíme se o to obě :).Jsem ráda, že jí mám.
Mějte se krásně a v létě se zastavte pokud pojede Sandra do Jizerek. S pozdravem Horynová Eva

Didi - Severozapadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Od rozhodnutí k realitě mít medvidka doma bylo rychlé a já se rozjel uskutečnit svůj sen k Jihlavě do chovné stanice Severozápadní cesta kde jsem byl mile přivítán a konečně jsem byl seznámen s tou kuličkou veselou a mazlící se fenečkou Didi. Doma kde na ní čekalo naše7 měsíční štěně Německého ovčáka bylo veselo, počáteční boj byl brzy ta tam a i kdyz jak říkáme se nevlastní sestry občas poškárlí je doma veselo. Didi je milá a chytrá fenečka která celou naší rodinku obohatila a my jsme získaly novou chlupatou kamarádku a mazlíka.

Dash - Severozapadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Dash je velmi hezky stavěný pes. Povahově vyrovnaný. Poslední měsíc si začal uvědomovat svojí osobnost tj. začal na všechno štěkat. Daří se nám postupnou socializací nežádoucí vyštěkávání eliminovat. Je velmi vnímavý. K cizím lidem z počátku poněkud nedůvěřivý, ale neprojevuje se u něj agresivita. V pohybu velmi hezký. Rozsah pohybu je velký. Miluje hry a schovávání ve vysoké trávě. Při běhu z kopce nejsou patrné známky případné zvýšené DKK – bez přisedávání. K ostatním psům je přátelský – velkých psů se zatím bojí, projevuje se to hlídáním pozice (dostatečná vzdálenost) a zježeným hřbetem.

Donie-Severozapadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Donie je fena s drobnější hlavou. Momentálně prochází růstem a je poněkud nesouměrná. Oproti Dashovi je výrazně zvědavější. Se socializací nemá žádný problém. K cizím lidem je přátelská a bez bázně. V pohybu je zatím těžkopádnější (v porovnání s DASHem). Rozsah pohybu zadních nohou je kratší. Občas má kravský postoj. Ve hře upřednostňuje starší fenu před Dashem. Fyzicky je limitována pouze momentálně nesouměrnou postavou. K ostatním psům je přátelská.

2015

Bony - Severozápadní cesta

Otec: Dandy - Jakubská Hůrka

Matka: Grace - Hvězda Vysočiny